Przedszkole nasze od wielu już lat współpracuje z Miejskim Domem Kultury, który mieści się po drugiej stronie ulicy Lotniczej. Organizowane są tam liczne ciekawe spotkania, wystawy i warsztaty.  W tym roku na początku marca otrzymaliśmy zaproszenie na wystawę wielkanocną połączoną z warsztatami plastycznymi. I tak w poniedziałek 18 marca przedszkolaki z grupy I poszły na umówione spotkanie. Maluszki nieśmiało weszły do dużej sali, gdzie zostały przywitane przez dwie bardzo miłe i uśmiechnięte Panie. Najpierw Pani Paulina W. jako przewodnik oprowadziła nas po wystawie i przekazała dzieciom wiedzę na temat eksponatów. Dzieci podziwiały piękne pocztówki z ilustracjami związanymi ze świętami wielkanocnymi. Można też było zobaczyć porcelanowe wazy, półmiski itp. A wszystkie eksponaty udostępnił Pan Mieczysław Czytajło – Dyrektor MDK-u. Maluszkom najbardziej spodobały się kolorowe pisanki. Z radością odpowiedziały na zaproszone do samodzielnego wykonania pisanki naklejanej bibułą. Pani Paulina z Panią Katarzyną rozdały dzieciom materiały i po instrukcji wykonania pracy, delikatnie pomagały w wykonaniu kolorowej pisanki. Kiedy pisanki były już wszystkie gotowe nikt się nie spodziewał, że na dzieci czekały jeszcze sylwety zajączków, które należało owinąć włóczką syntetyczną. Przedszkolaki z zapałem i w skupieniem i wzięły się do pracy.
Pani Paulinie i Pani Katarzynie bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie, przygotowanie i przeprowadzenie tak  ciekawych zajęć. Przedszkolaki z radością i błyskiem w oku wracały ze swoimi „skarbami”.

1. s. Eligia Alina Ryniak nauczycielka oddziału I
  2.