yes

Przedszkole nasze od wielu już lat współpracuje z Miejskim Domem Kultury, który mieści się po drugiej stronie ulicy Lotniczej. Organizowane są tam liczne ciekawe spotkania, wystawy i warsztaty.  W tym roku na początku marca otrzymaliśmy zaproszenie na wystawę wielkanocną połączoną z warsztatami plastycznymi. I tak w poniedziałek 18 marca przedszkolaki z grupy I poszły na umówione spotkanie. Maluszki nieśmiało weszły do dużej sali, gdzie zostały przywitane przez dwie bardzo miłe i uśmiechnięte Panie. Najpierw Pani Paulina W. jako przewodnik oprowadziła nas po wystawie i przekazała dzieciom wiedzę na temat eksponatów. Dzieci podziwiały piękne pocztówki z ilustracjami związanymi ze świętami wielkanocnymi. Można też było zobaczyć porcelanowe wazy, półmiski itp. A wszystkie eksponaty udostępnił Pan Mieczysław Czytajło – Dyrektor MDK-u. Maluszkom najbardziej spodobały się kolorowe pisanki. Z radością odpowiedziały na zaproszone do samodzielnego wykonania pisanki naklejanej bibułą. Pani Paulina z Panią Katarzyną rozdały dzieciom materiały i po instrukcji wykonania pracy, delikatnie pomagały w wykonaniu kolorowej pisanki. Kiedy pisanki były już wszystkie gotowe nikt się nie spodziewał, że na dzieci czekały jeszcze sylwety zajączków, które należało owinąć włóczką syntetyczną. Przedszkolaki z zapałem i w skupieniem i wzięły się do pracy.
Pani Paulinie i Pani Katarzynie bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie, przygotowanie i przeprowadzenie tak  ciekawych zajęć. Przedszkolaki z radością i błyskiem w oku wracały ze swoimi „skarbami”.

  1. s. Eligia Alina Ryniak nauczycielka oddziału I
  2.  
Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Podziękowanie
Dziękujemy wszystkim za piękny rok 2023/2024 w przedszkolu.      
Spotkanie z Siostrami Duchaczkami z Burundi
Dziś odwiedziły przedszkole 3 siostry z Burundi przebywające po raz pierwszy w Polsce. Dzieci z
Ogłoszenie o pracy na rok szkolny 2024/2025
Zatrudnimy od września 2024 roku: 1. Nauczyciel wychowania przedszkolnego – pełny etat (wakat). 2. Pedagog
Uroczyste pożegnanie przedszkola
Podczas ostatnich dni w grupie starszaków trwały przygotowania do uroczystego pożegnania przedszkola. Dzieci powtarzały wiersze,
Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9