yes

Tradycyjnie w Wielką Środę odbywa się w przedszkolu święcenie pokarmów. W tym dniu brakowało tylko trzech przedszkolaków. Specjalnie na te okazję przyjechał kapelan przedszkola O. Kazimierz Faron SI. Na stołach s. Nikodema ustawiła  koszyczki – po jednym dla każdego dziecka, a w koszyczku: baranek, pisanka, jajeczka czekoladowe, babka piaskowa, kiełbaska zawinięta razem kabanosem, którego podarowała do koszyczków Mama Klary. Na stołach pyszniły się grube baby przystrojone bukszpanem (jedna z nich została nazwana panią babą). Do tego pokrojone jajka gotowe na składanie życzeń. Jednak najważniejsze miejsce zajmował duży baranek upieczony z ciasta z białą wełenką z wiórek kokosowych. Był też zajączek, chociaż nie jest symbolem Zbawiciela – pilnował mazurka: dużego i kolorowego jak wiosenna łąka. Jedna z pisanek przeszła swego rodzaju test: chłopiec uderzył nią o brzeg stołu, a gdy się stłukła, orzekł: prawdziwa.  Kapłan odmówił modlitwę i pobłogosławił pokarmy. Na koniec wziął do ręki kropidło i powiedział: Niestety, nie zawsze udaje mi się trafić wodą do koszyczka. Okazało się to prawdziwe: większość wody lądowała na nosach dzieci. Siostry z dziećmi przygotowały piosenki wielkanocne: Wszystko, co w koszyczku mam i Życzenie oraz wiersze. Najbardziej było słychać dzieci od Starszaków. One też przygotowały dwie dekoracyjne pisanki: jedną dla księdza i jedną dla siostry dyrektor. Uśmiechy dzieci i ich świąteczne stroje przygotowane przez rodziców dodawały blasku temu spotkaniu.

Na stole żonkile, a za oknem pierwszy ciepły, wiosenny, słoneczny dzień.

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Zajęcia z położną
  Przygotowując się do obchodów Dnia Świętości Życia, zaprosiliśmy na zajęcia do grupy maluszków mamę
Maluchy w świecie książek
W grupie maluszków przez cały tydzień od 2 do 5 kwietnia wszystkie zajęcia dotyczyły książek.
Życzenia świąteczne
Na Święta Paschalne s. Adriana i cała kadra przedszkola życzy radosnych spotkań z Jezusem Zmartwychwstałym,
Święcenie pokarmów w przedszkolu
Tradycyjnie w Wielką Środę odbywa się w przedszkolu święcenie pokarmów. W tym dniu brakowało tylko
Królowa Śniegu – spektakl muzyczny
Dziś w Kinie Kijów przedszkolaki z oddziału II i III oglądały baśń muzyczną Królowa Śniegu.
Informacje
Drodzy Rodzice 26 marca 2024 – Starszaki Średniaki jadą do Kina Kijów na spektakl muzyczny