yes

Dzień Dziecka w grupie starszaków – „był za krótki” – tak komentowały przedszkolaki😊. Co to może znaczyć?
Niespodzianki na dzieci czekały już przy wejściu do pięknie udekorowanego przedszkola. Po śniadaniu zaproponowałam zabawę w Indian, zaznajamiając o ich życiu i zwyczajach. Z radością przedszkolaki z grupy III wykonały według własnego upodobania pióropusze indiańskie, później pomalowałam twarze Indian (oczywiście według życzenia), wybraliśmy wodza, jego żonę i wyszliśmy na podwórko, by zamienić je w wioskę indiańską. Pierwszym zadaniem było samodzielnie zbudować namioty – tipi i jeden wigwam. Dzieci uczyły się współpracy w „rodzinach” czteroosobowych. Później całe plemię „Niebieskiego welonu” wyruszyło do sklepu na lody. Ależ radości miały dzieci, ponieważ każdy miał możliwość wybrać sobie lody, które najbardziej lubi. Po spożyciu lodów i pierników, i cukierków z chatki Baby Jagi, wódz plemienia z całą wioską farbami malowali na płocie (na dużych arkuszach papieru) swoje marzenia. Zabawa trwałaby bez końca, ale w sali czekała kolejna niespodzianka był koncert Mobilnej Filharmonii. Po obiedzie była jeszcze bajka i znów szaleństwo w wiosce indiańskiej.

  1. s. Eligia Alina Ryniak, nauczycielka oddziału III
  2.  
Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Logopedia
Zaktualizowano wpis: https://przedszkole3kanoniczki.pl/logopedia/
Msza Święta – 26 maja 2024
Zapraszamy dzieci i rodziców na kolejną Mszę Świętą celebrowaną w kaplicy Sióstr w intencji zamówionej
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która jest Patronalną Uroczystością Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego odprawiliśmy
Ogólnopolski konkurs tańca towarzyskiego
12 maja dwanaścioro dzieci z najstarszej grupy wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie tańca towarzyskiego –
Zajęcia otwarte dla rodziców.
Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku odbyły się w przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców
Nabór uzupełniający
Są jeszcze wolne miejsca. Od dnia 23 kwietnia 2024 roku przedszkole prowadzi nabór uzupełniający na