yes

 

W tygodniu poprzedzającym święto Patrona naszego przedszkola, spotykaliśmy się z Gwidonem każdego dnia –  i to na różne sposoby – aby Go lepiej poznać i nauczyć się od Niego dobroci i wrażliwości serca. Codziennie w czasie porannej modlitwy prosiliśmy przez wstawiennictwo naszego Orędownika o dobre ręce, nogi, uważne oczy i słuch, a nade wszystko kochające serca dla wszystkich dzieci i pracowników  przedszkola. Poznawaliśmy historię Jego życia, a w niej sekret Jego miłości do Boga i drugiego człowieka. Przyglądaliśmy się sposobom okazywania miłości, tak zwanym uczynkom miłosierdzia, spotykając się z Ojcem Gwidonem i małym Krzysiem w ciekawych opowiadaniach s. Adriany zawartych w książce pt. „Z pamiętnika Aniołka”, a także w piosenkach. Szczytem naszych działań była oczywiście możliwość działania. W zabawie próbowaliśmy  naśladować Ojca Gwidona, Jego braci i siostry z założonego przez Niego Zakonu Ducha Świętego. Poznawszy wpierw, czym był szpital Ducha Świętego, który Ojciec Gwidon zbudował w XII wieku, naszą salę zamieniliśmy w taki szpital. Dzieci przebrane w Ojca Gwidona, braci, siostry, chorych i innych potrzebujących wczuwały się w role i bawiły się przez kilka dni, utrwalając sobie sposoby pomocy i troski o drugiego człowieka. No i jeszcze coś oprócz zabawy. Postanowiliśmy zorganizować loteryjkę z pomocą dzieci i rodziców z całego przedszkola. Dzieci mogły przez to podzielić się z innymi i równocześnie doświadczyć radości. Miały możliwość obserwowania jak przybywało przynoszonych drobiazgów i jak organizowana była krok po kroku loteryjka dla przyniesienia radości wszystkim przedszkolakom w dniu święta Ojca Gwidona.

s. Daniela Agata Ramian, nauczycielka oddziału II

 

Kategorie Aktualności

Ostatnie wpisy

Podziękowanie
Dziękujemy wszystkim za piękny rok 2023/2024 w przedszkolu.      
Spotkanie z Siostrami Duchaczkami z Burundi
Dziś odwiedziły przedszkole 3 siostry z Burundi przebywające po raz pierwszy w Polsce. Dzieci z
Ogłoszenie o pracy na rok szkolny 2024/2025
Zatrudnimy od września 2024 roku: 1. Nauczyciel wychowania przedszkolnego – pełny etat (wakat). 2. Pedagog
Uroczyste pożegnanie przedszkola
Podczas ostatnich dni w grupie starszaków trwały przygotowania do uroczystego pożegnania przedszkola. Dzieci powtarzały wiersze,
Z wizytą w Centrum Formacji Duchowej – Salwatorianie Kraków
W piątek 7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Słowa w Centrum Formacji Duchowej.
Parada smoków 2024 – konkurs
Pani Marta z naszego przedszkola zaprosiła nas na paradę smoków, w której brała udział 9